Alle A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Ø Å Kort
Søg:

Frihavn WWW TS-kaj
Aalborg Skudehavn www.aalborghavn.dk Kontakt havnen før anløb
Aarhus Havn
Aarhus Træskibshavn TSA indsejling til fiskerihavnen og første kaj til styrbord
Aarsdale Havn WI-FI, legeplads, møntvask, slæbested, restaurant
Aarø Havn
Aarøsund Havn www.haderslev.dk
Allinge Havn www.brk.dk Se sejlerguide
Amtoft Havn
Assens Havn www.assenshavn.dk WiFi, adgang til værft,elektriker og andre serviceydelser
Augustenborg Havn
Bagenkop Havn www.langelandhavne.dk Alle skal hendvende sig på havnekontoret
Bogense Havn Årsmærkat og TS stander skal være synlig. Der skal også være en infotavle om skibets historie i vantet.
Bogø Havn MAX dybgang 2 m.
Brøndby Havn Kontakt Turistkontoret
Christiansø Havn www.christiansoe.dk
Dragør Havn www.dragoerhavn.dk
Dybvig Havn
Ebeltoft - Fregathavnen Venligst føre stander og årsmærke synligt. Hvis ikke afregnes der efter gældende takster.
Egernsund Havn (Sønderborg Havn)
Espergærde Havn espergærdehavn.dk Vanddybde 2,80 m
Faaborg Havn
Faxe Ladeplads Lystbådehavn Hot-Spot
Flensborg - Museumshafen
Fredericia Gammel havn
Frederikshavn Havn Husk det er en industrihavn. Så forholdene er som de er.
Frederikssund Havn
Fur Havn www.furhavn.dk
Gedser Havn
Glyngører Havn WiFi
Gråsten Havn
Gudhjem Havn www.brk.dk Se sejlerguide
Göteborg Klippans Angbåtsbrygga Cafàfartyget EDUARD MELIN findes i havnen
Hadsund havn
Hammer Havn www.brk.dk Se sejlerguiden
Hasle Havn www.brk.dk Se sejlerguiden
Havnsø Havn Flot natur. Restaurant.
Helligpeder Havn Besingsforhold - se Havnelodsen
Helsingør Havn
Hirtshals Havn www.hirtshalshavn.dk Sejlmager på havnen
Hjarnø Bro
Hobro Havn Havnen er tæt på byen
Holbæk Havn Gode ankringsmugligheder vest for havnen
Horsens Havn
Hundested Havn www.hundestedhavn.dk
Hvide Sande Havn www.hvidesandehavn.dk Børnevenlig sydstrand
Hårbølle Havn Kyststi til Fanefjorden
Isegran Museumshavn www.isegran.no
Kalundborg Vesthavn www.kalundborg.dk
Kalvehave Havn
Kerteminde Havn og Marina www.kerteminde.dk
Klintholm Havn www.klintholmhavn.dk Større skibe ring inden anløb
Korsør Havn www.korsoerhavn.dk
Køge Havn www.koegehavn.dk Meldepligt 1. time før anløb tlf 5664 6260
Lemvig Havn www.lemvig.dk
Listed Havn
Lynæs Havn www.lynaes-havn.dk Gebyr for el og vand skal betales i automat straks efter anløb
Løgstør Havn
Margretheholm Havn www.lynetten.dk Mindre fartøjer kan lægge ind på alm. gæstepladser
Mariager Havn Havnen er tæt på byen
Marstal Havn www.aeroehavne.dk Større TS skibe kan benytte havnens øvrige kajer
Masnedsund Havn masnesundhavn.vordingborg.dk
Middelfart Havn Lillebæltværftet ligger ved havnen. Eksperter i træbåde
Nakskov Havn En aktiv frihavn. Søfartsmuseum, Danmarks første orlogsværft kan ses i fjorden på Slotø
Nexø Havn Ring før ankomst
Nibe Lystbådehavn Max dybgang i indsejlingen 2,5 m
Nordby Havn Kort afstand til alt
Nyborg Marina Havnen er blå flagshavn. Nyborg Turistbureau tlf. 6531 0280
Nyhavn
Nykøbing Mors Havn Der kan lejes cykler ved turistkontoret. Jesper Hus 4 km.
Nykøbing Sj. Havn Kun ydermolen Korvetvej 15 kan benyttes, ellers betaling.
Nysted Havn
Næstved Suså Havn www.susaahavn.dk
Nørrekås Rønne Lystbådehavn www.brk.dk Se sejlerguiden
Odden Havn
Produktionshøjskolen Marienlyst
Præstø Havn www.præstøhavn.dk Fartøjer over 12 m skal kontakte havnen
Randers Havn www.randershavn.dk Havnekontoret kontaktes 24 timer før ankomst
Ristinge Havn www.langelandhavne.dk
Roskilde, Vikingeskibsmuseets Museumshavn www.vikingeskibsmuseet.dk På Grund af begrænset plads, kan anløbe kun ske efter forudgående aftale.
Rudkøbing Havn www.langelandkommune.dk Der findes havnesmed og sejlmager på havnen
Rødby Trafikhavn www.rodbyport.dk Bemærk færgerne (Scandlines) har førsteret til den gravede rende. Pas på dem, de sejler stærkt!
Rønne Havn A/S www.rønnehavn.dk Gælder kun for det største skib, hvis 2 skibe samtidig (kun een plads)
Rørvig Havn Kun yderste molehoved kan benyttes, ellers betaling.
Sakskøbing Havn www.smsk-sejl.dk
Sandvig Havn www.sandvighavn.brk.dk Se Sejlerguiden
Sejerø Havn
Skive Havn I sejlklubben er der udlejning af cykler til både børn og voksne.
Stege Havn Alle skal kontakte havnekontoret
Struer Havn www.struerhavn.dk Der skal føres TS mærke og TS Stander
Strynø Havn Alle skal henvende sig på havnekontoret
Stubbekøbing Havn Se opslag om aktiviteter på havnen.
Sundsøre Lystbådehavn www.sundsoerehavn.dk 100 m til Limfjordsbrænderiet, hvor der i sejlsæsonen er åbent i restauranten.
Svaneke Havn www.brk.dk Se sejlerguiden
Svendborg Havn, Sejlskibsbroen ved det Maritime Center Danmark Afmærkning skifter ved Svendborg
Sønderborg Havn - Indre havn Skibsføreren skal uopfordret angive arten af anløbet/sørejsen, således at spørgsmålet om afgiftsfritagelse kan afklares umiddeltbart.
Sønderborg Havn - Lystbådhavnen Skibsføreren skal uopfordret angive arten af anløbet/sørejsen, således at spørgsmålet om afgiftfritagelse kan afklares umiddeltbart
Sønderborg Havn - Verdens Ende Skibsføreren skal uopfordret angive arten af anløbet/sørejsen, således at spørgsmålet om afgiftsfritagelse kan afklares umiddeltbart.
Tejn Havn www.brk.dk Se sejlerguiden
Thisted Havn Vaskemaskine/tørretumbler
Thorsminde Havn www.thorsmindehavn.dk Havnevagten kan kontaktes 24 timer på tlf. 2423 3345. Ved kraftig strøm fra slusen kan der bedes om lukning
Thyborøn Havn
Vang Havn https://bornholm.info/vang-havn/ Sejlerhytte med grill til gæsternes disposition. Cafe "Misty" umiddeltbart ved havnen og restaurant "Le Port" (afstand 200 m )
Vordingborg Gl. Sydhavn www.masnedsundhavn.vordingborg.dk
Vordingborg Nordhavn www.vordingborg.dk/vordingborg-nordhavn
Ærøskøbing Havn Hyggelig havn med kort afstand til alt